Facebook
Zespoltatra.pl - Zespół muzyczny

Przykładowy scenariusz wesela

(szczegóły wg indywidualnych ustaleń)

Wyprowadzka

W zależności od tradycji danego regionu nasz zespół zapewnia Państwu grę od samego początku wesela, czyli od wyprowadzenia Pana Młodego z Jego rodzinnego domu, udania się z Nim do Panny Młodej, błogosławieństwa Pary Młodej przez Rodziców oraz grę pod kościołem. Podczas wyprowadzki witamy gości tradycyjnymi marszami oraz krakowiakami, często też śpiewem.

Wyprowadzkę zarówno prowadzimy sami jak i możemy współpracować z wodzirejami, których Państwo często zapraszacie na wesela.

Powitanie na sali weselnej

Nasz zespół wita gości wchodzących z lampką szampana po czym wszyscy wznoszą toast za Młodą Parę, i śpiewają uroczyste STO LAT (również po góralsku) , po czym zapraszamy wszystkich gości na obiad. Podczas obiadu jest możliwość włączenia melodii z odtwarzacza muzyki /wg ustaleń/

Muzyczne sety

Tradycyjnie zaczynamy od pierwszego tańca Pary Młodej, do następnych melodii zapraszamy wszystkich gości. Każdy wykonywany przez nasz set składa z około ośmiu urozmaiconych utworów dobieranych specjalnie pod gości, po czym zapraszamy gości na około 15- minutową przerwę (w zależności od sytuacji tj. posiłki i inne).

Uroczyste wprowadzenie tortu

Podczas gdy na sali pojawia się weselny tort, nasz zespół wykonuje standardy instrumentalne tym samym wprowadzając miłą atmosferę, w tym czasie Para Młoda degustuje smakołyki.

Dla dzieci

Nie zapominamy o najmłodszych uczestnikach zabawy i tutaj zawsze pojawiają się oczywiście kaczuszki jak i inne utwory specjalnie dla dzieci.

Biesiada przy stołach

Zdarza się, że goście rozśpiewają się przy stołach weselnych, a wtedy mogą liczyć na nasze wsparcie zarówno instrumentalne jak i wokalne. Z akordeonem i instrumentami dętymi na pewno wesprzemy Waszych gości w śpiewie i zabawie.

Podziękowania dla rodziców

Zespół wykonuje specjalną melodie w dedykacji dla Rodziców. Jest to utwór ,,Dziękuję rodzicom" lub inny.

Oczepiny

Nasz zespół prowadzi pełne oczepiny z zabawami i konkursami (czas trwania ok. 60 minut). Treści i zabawy konkursowe ustalamy indywidualnie. Zapewniamy kulturalne zabawy, które wcześniej uzgadniamy z Parą Młodą.

Podciąg

Nie brakuje również najbardziej popularnej zabawy jaką jest pociąg. Tu często staramy się coś urozmaicać, aby tytułowy pociąg porwał do zabawy wszystkich gości.

Wyprowadzka gości

Oczywiście często należy uszanować opuszczających wesele gości, szczególnie takich jak Rodziców Chrzestnych, Starostów, bądź Dziadków. Wtedy wystarczy nas poinformować a pożegnamy ich krakowiakiem, bądź marszem. Uhonorowane w ten sposób osoby z pewnością na długo zapamiętają wesele.